نرم افزار

سودآورترين ايده در كسب و كار صنايع غذايي

۱. نانوايي
اين كسب و كار را به دو طريق مي‌توان انجام داد. يك راه اين است كه يك مغازه كوچك داشته باشيد و از طريق فروشگاه خودتان به فروش اين نان‌ها اقدام كنيد. يا اين‌كه يك نانوايي بزرگتر ايجاد كنيد و از طريق فروش عمده به خرده‌فروش‌ها كسب درآمد كنيد. نانوايي يكي از سودآورترين و ثابت‌شده‌ترين ايده‌هاي كسب و كار صنايع غذايي است كه مي‌توانيد با برنامه‌ريزي مناسب آن را راه‌اندازي كنيد.

۲. رستوران‌هاي سلف سرويس
رستوران‌هاي سلف سرويس يكي از رايج‌ترين ايده‌ها در زمينه كسب و كار صنايع غذايي است. مردم هميشه دوست دارند غذا به انتخاب خودشان باشد و از انتخاب كردن بين گزينه‌هاي موجود لذت مي‌برند. مكان مناسب و استراتژي صحيح بازاريابي براي آغاز به كار رستوران سلف سرويس ضروري است.

۳. آبنبات‌سازي
ايده كسب و كار آبنبات‌سازي يك راه فوق‌العاده است تا سرگرمي‌ها و مهارت‌هاي‌تان را به يك كسب و كار سودآور خانگي تبديل كنيد. آبنبات‌هاي خانگي به سادگي تهيه مي‌شوند و بسيار محبوب هستند. هر دو گروه كودكان و بزرگسالان از مصرف انواع شكلات گرفته تا آبنبات چوبي لذت مي‌برند.

ايده در كسب و كار صنايع غذايي ۴: تهيه غذا
حرفه‌ي تهيه غذا در صنايع غذايي بسيار پرطرفدار است. مردم هميشه براي دورهمي‌هاي كوچك و بزرگ به دنبال خدمات تهيه غذاي مناسب مي‌گردند. مضافا اين‌كه مي‌توانيد از طريق برنامه‌ريزي مجالس و رويدادها نيز كسب درآمد كنيد. با سرمايه‌گذاري متوسط و برنامه‌ريزي دقيق هر شخصي مي‌تواند تهيه غذاي خودش را راه‌اندازي كند.

۵. كافي شاپ
در دهه گذشته، صنعت كافي‌شاپ به سرعت گسترش پيدا كرد. كارآفريني كه علاقه و استعداد كافي درباره قهوه داشته باشد مي‌تواند با سرمايه‌گذاري قابل توجه در اين مورد يك كسب و كار راه بياندازد. كافي شاپ به‌عنوان يك مكان ثالث، غير از محل كار و منزل، براي استراحت و آرامش به حساب مي‌آيد. كسب و كار كافي شاپ يكي از بهترين روش‌هايي است كه مي‌توانيد علاقه‌تان به قهوه را به پول نزديك كنيد.

۶. پخت انواع كوكي
اگر به شيريني‌پزي و پخت كوكي علاقه داريد، مي‌توانيد يك كسب و كار خانگي يا تجاري در زمينه‌ي پخت انواع كوكي براي مجالس مختلف راه‌اندازي كنيد. در كل صنعت ساخت كوكي‌هاي مخصوص مجالس رو به رشد است و تقاضاي آن به‌ويژه در مراسمات افزايش يافته است. اين كسب و كار بسيار لذت‌بخش و پرسود است و با در اختيار داشتن يك ذهن خلاق مي‌توان اين ايده كسب و كار را عملي كرد.

ايده در كسب و كار صنايع غذايي ۷: توليد ليموناد
ليمو بخريد، ليموناد بسازيد، و به سوپر ماركت‌ها بفروشيد! بهتر است براي اين كار مجوزهاي لازم را بگيريد؛ دوستي دارم كه از توليد و فروش ليموناد به سوپر ماركت‌هاي محلي شروع كرد و الان، كارخانه‌ي توليد نوشيدني دارد.

۸. كلاس‌هاي آشپزي
اگر از آشپزي لذت مي‌بريد و به خلق دستور تهيه‌هاي خوشمزه و ساخت طعم‌هاي جديد علاقه داريد مي‌توانيد به برگزاري كلاس‌هاي آشپزي بپردازيد. شما مي‌توانيد با فروشگاه‌هايي كه غذاي تازه مي‌فروشند نيز قرارداد ببنديد.

۹. فروش انواع دسر
فروش انواع دسر يك كسب و كار محبوب و پرسود است. اين ايده ساده و راحت است. براي اين كار به يك فروشگاه نياز داريد. مي‌توانيد انواع كيك، شيريني، بستني، كلوچه، پاي و هر نوع دسر ديگري را كه با سليقه‌ي هم محله‌اي‌هاي‌تان سازگار است، بفروشيد.

ايده در كسب و كار صنايع غذايي ۱۰: فرآوري غذا و خوراكي
كسب و كار مرتبط با فرآوري غذاها و خوراكي‌ها بسيار گسترده است و بخش‌هاي مختلفي دارد: فرآوري، بسته‌بندي، بازاريابي، و توزيع. محبوب‌ترين محصولاتي كه مي‌توانيد توليد كنيد عبارتند از: مربا، ژله، شربت، چاشني‌ها، خيارشور، سس، كچاپ و … شما مي‌توانيد اين كار را در مقياس كوچك و با محصولات محدود انجام دهيد. با رشد كسب و كارتان، مي‌توانيد انواع ديگر محصولات را به برنامه‌تان اضافه كنيد.

۱۱. كاميون‌هاي فروش خوراكي

كاميون‌هاي سيار فروش غذا و خوراكي يك فرصت خوب كسب و كاري است. يك شخص با كمترين تجربه در زمينه‌يصنايع غذايي نيز مي‌تواند اين كار را در يك محيط شهري انجام دهد. شما مي‌توانيد مواد غذايي يخ زده و بسته‌بندي شده مانند بستني، انواع نوشيدني، آبنبات و اسنك بفروشيد يا يك منوي غذايي آماده كنيد، مثلا صبحانه، ميان وعده، نهار و ….

۱۲. فروش ماست يخ زده‌ي طعم‌دار
راه‌اندازي فروشگاه‌هايي كه ماست يخ‌زده‌ي طعم‌دار مي‌فروشند يك ايده‌ي پرسود كسب و كار است كه مي‌تواند با سرمايه‌ي كم انجام شود. انتخاب يك مكان مناسب و محصولات داراي ارزش افزوده، مهمترين مسائلي هستند كه در موفقيت شما مؤثر باشند.

۱۳. قهوه خانه
اين فرصت كسب و كاري كه به‌دليل علاقه‌ي مردم به قليان ايجاد شده است نيز در گروه پرسودترين ايده هاي كسب و كار در حوزه‌ي صنايع غذايي قرار دارد.

۱۴. كيوسك بستني‌فروشي
در شهرهاي بزرگ مي‌توان به‌وسيله‌ي يك كيوسك بستي‌فروشي به درآمد خوبي دست يافت. شما مي توانيد اين كار را به صورت فصلي و پاره‌وقت انجام دهيد. يك كيوسك سيار فروش بستني از درآمد بيشتري نسبت به يك كيوسك ثابت فروش بستني برخوردار است.

۱۵. غرفه‌ي تنقلات / قهوه
مي‌توانيد با هزينه‌ي اندكي، يك دكه‌ي كوچك بگيريد و در سطح شهر قهوه و تنقلات بفروشيد. از اين طريق نيز مي‌توانيد درآمد خوبي كسب كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۳۱:۳۲ توسط:مبينا كاظمي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :