نرم افزار

سيسكو چيست و چه ويژگي هاي مهمي دارد؟ (بهمراه فيلم آموزشي)

سيسكو چيست؟

سيسكو يك شركت هولدينگ چند مليتي واقع در ناحيه اي معروف به سيليكان ولي در شهر سن‌خوزه در ايالت كاليفرنيا امريكاست. كه نام لغوي سيسكو از كلمه سانفرانسيسكو گرفته شده است كه مخففي از اين اسم است. نماد شركت منعكس كننده اصليت سان فرانسيسكويي آن است، كه نشان دهنده پل گلدن گيت است كه به سبك خاصي طراحي شده‌است. در اكتبر ۲۰۰۶، سيسكو نماد جديد خود را كه از نماد قبلي ساده تر و ساخته يافته تر بود به نمايش گذاشت. همانطور كه مي‌دانيد شركت سيسكو بعنوان بزرگترين و معتبرترين شركت در زمينه ساخت، طراحي و اجراي شبكه‌هاي كامپيوتري و تجهيزات ارتباطاتي و ارتباطات راه دور آن در جهان شناخته شده است.

سييسكو

داراي سه نام تجاري است:

  • سيسكو
  • لينكسيس
  • ساينتيفي

از كمپاني بزرگ و موفق سيسكو چه ميدانيد؟

در ابتدا، سيسكو تنها روترهاي چند پروتكل توليد مي كرد ولي امروز محصولات سيسكو را در همه جا  مي توان پيدا كرد. سيسكو همچنين مالك طيف گسترده اي از شركت هاي وابسته به بازارهاي فن آوري خاص مانند اينترنت اشيا (IoT)، امنيت دامنه و مديريت انرژي از قبيل OpenDNS، WebEx، Jabber و Jasper نيز هست.

آموزش سيسكو

طبق گفته هاي قبلي از شركت سيسكو مي توان بعنوان بزرگترين و معتبرترين شركت در زمينه ساخت، طراحي و اجراي شبكه‌هاي كامپيوتري و تجهيزات آن در جهان نام برد. به همين علت اين شركت براي آشنائي بيشتر متخصصان شبكه با اصول طراحي و كار با تجهيزات، اقدام به برگزاري دوره‌هاي متعددي در زمينه‌هاي مختلف شبكه نموده است. همچنين براي آگاهي از صحت و كار آزمودگي دانش آموختگان اين دوره‌ها پس از گرفتن آزمون از آنها، به آنها مدرك بين‌المللي ارائه مي‌نمايد. در كشور ما بخاطر اينكه از سوي آمريكا تحريم هستيم فقط دوره هاي آموزشي برگزار ميشود و براي گرفتن مدرك پس از گذراندن اين دوره‌ها به يك كشور ديگر ( معمولا شهر دبي ) رفته و در امتحانات آنجا شركت نموده و مدرك را در آن كشور اخذ نمايند.

مدارك سطح Associate نظير CCNA و CCDA هستند. مدارك سطح Professional نظير CCNP، CCSP و CCDP و مدارك سطح Expert نظير CCDE و CCIE.

CCIE:

بالاترين گواهينامه اي است كه سيسكو ارائه داده است. دريافت اين گواهينامه به شما اين امكان را مي دهد كه در حرفه خود ارتقا زيادي پيدا كنيد. CCIE در تمام كشورها قابل قبول است و جزء بهترين و معتبرترين گواهينامه ها شبكه است.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۴:۱۲ توسط:مبينا كاظمي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :